Neohodnotené

Konopný olej Hempbona 250 ml

Bio Konopný olej za studena lisovaný má medzi rastlinnými olejmi  najvyšší obsah nenasýtených mastných kyselín Omega-3 a Omega-6 (PUFA) , zastúpených v ideálnom pomere. Je považovaný za jeden z najcennejších olejov aj vďaka obsahu bioaktívnych fytosterolov, chlorofylu, tokoferolov, vitamínov, minerálov a kyseliny gama – linolenovej GLA (1-4%).

Vlastnosti konopného oleja:

  • Prispieva k normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému – udržuje normálnu hladinu cholesterolu v krvi
  • Posilňuje imunitný systém
  • Pomáha pri príznakoch PMS (predmenstruačný syndróm)
  • má antibakteriálne a protizápalové účinky
  • prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom
  • má priaznivý vplyv na pokožku , napr. pomáha pri prejavoch akné , ekzémoch a psoriáze
Skladom
Kód: OLJ0108
Značka: Hempbona
8,90 €
Kategória: Konopný olej
Záruka: 1 rok

Olej má lahodnú orieškovú chuť a používa sa výhradne za studena.  Výborne sa hodí do šalátov , dresingov, nátierok, majonéz, na dochutenie studených, ale aj varených jedál.

Odporúčaná denná dávka: 1 polievková lyžica

Konopný olej je vhodný aj pre celiatikov, diabetikov, alergikov .Konopný olej je pre deti bezpečný, pretože je úplne prírodným zdrojom rôznych vitamínov, živín a antioxidantov. Konopný olej môže byť veľmi prospešný aj počas tehotenstva a dojčenia.

Konopný olej možno užívať perorálne alebo ho naniesť na pokožku. Je ľahko stráviteľný a neobsahuje žiadne alergény,obsahuje:

– približne 80% esenciálnych mastných kyselín, hlavne omega 3 a omega 6 mastné kyseliny  zastúpených v ideálnom  pomere 3:1. Tieto si naše telo nevie samo vytvoriť, čiže ich môže získavať iba stravou a sú nevyhnutné pre správne fungovanie metabolizmu a imunitného systému

– Obsahuje stosterol a arginín. arginín je aminokyselina, ktorá prispieva k zdraviu kardiovaskulárneho systému a práve konzumáciou potravín bohatých na túto aminokyselinu, môžete výrazne znížiť riziko srdcovo-cievnych ochorení

– vitamíny , hlavne A, D a E. Vitamín E je  dôležitým antioxidantom chrániacim bunkové membrány pred poškodením voľnými radikálmi.

Zloženie :100 % bio panenský  konopný olej, zo semienok certifikovaných odrôd konopy siatej